6e84ea6a 8c5f 40ec b3e5 19b9ecf4b892
  • 0

Według nowego badania marihuana wydaje się nasilać działanie psychodelików, intensyfikując doznania.

Badacze z Imperial College London przeanalizowali ankiety online od 321 osób, które opisały różne aspekty ich doznań psychodelikowych i zrelacjonowały, czy używały marihuany w tym samym czasie, a jeśli tak, to w jakiej ilości.

Odkryli, że spożywanie marihuany jednocześnie z substancjami takimi jak psilocybina, LSD, DMT, ayahuasca lub meskalina zwiększało intensywność tripu w sposób zależny od dawki.

Stosowanie konopi razem z psychodelikami było „związane z wyższymi wynikami doznań typu mistycznego, rozpadem ego i zmianami wizualnymi”, stwierdza badanie opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Psychopharmacology. I ogólnie rzecz biorąc, im więcej marihuany ktoś powiedział, że użył, tym silniejszy jest efekt psychodeliczny.

Był wyjątkowy wyjątek od tego trendu, jeśli chodzi o „wyzywające aspekty doświadczenia psychodelicznego”, takie jak uczucia strachu, żalu i szaleństwa. Osoby, które spożywały mniejsze dawki marihuany w połączeniu z tymi substancjami, miały mniej trudnych doświadczeń w porównaniu z osobami, które nie używały marihuany, ale ci, którzy przyjmowali wysokie dawki marihuany, mieli więcej wyzwań.

„Jednoczesne stosowanie konopi wraz z klasycznymi psychodelikami serotoninergicznymi wiązało się z intensywniejszymi doznaniami psychodelicznymi w różnych miarach”.

W przypadku badania , uczestników poproszono o wypełnienie serii ankiet na siedem dni przed i dzień po „planowanym doświadczeniu z psychodelikiem serotoninergicznym”. Ankiety dotyczyły szerokiego zakresu czynników, w tym doświadczeń mistycznych, przełomów emocjonalnych i rozpadu ego.

„Biorąc pod uwagę wysokie wskaźniki używania konopi w połączeniu ze stosowaniem substancji psychodelicznych, obecne badania mają ważne implikacje dla edukacji w zakresie redukcji szkód, ale mogą ostatecznie mieć również implikacje dla stosowania terapeutycznego, biorąc pod uwagę, że niektóre z terapeutycznie pożądanych efektów psychologicznych związanych z psychedeliki mogą teoretycznie zostać wzmocnione przez jednoczesne stosowanie marihuany”, mówi badanie.

Oczywiście istnieją pewne ograniczenia w badaniu, które analizuje subiektywne dane ankietowe, zauważyli naukowcy.

Ponieważ nie byli tam, aby bezpośrednio obserwować uczestników, istnieje pewna niepewność co do dokładności dawkowania i czasu podawania, na przykład zgłaszanych przez uczestników.

W każdym razie autorzy stwierdzili, że wstępne dane są dobrym punktem wyjścia do przyszłych badań.

„Jest całkiem prawdopodobne, że niektóre osoby mogą używać konopi indyjskich w celu zmiany efektów lub doświadczeń wywołanych głównie przez psychedeliki, w taki sam sposób, w jaki niektórzy użytkownicy konopi zgłaszają używanie konopi indyjskich w celu „samolecznictwa” w przypadku objawów psychiatrycznych” – napisali autorzy. . „Potrzebne są przyszłe kontrolowane badania, aby lepiej ocenić interakcje przyczynowe między konopiami indyjskimi a psychodelikami w odniesieniu do ostrych i trwalszych efektów psychologicznych”.

„Ogólnie rzecz biorąc, badanie to dostarczyło pierwszego ilościowego wglądu w modulację subiektywnych efektów psychedelicznych przez konopie” – powiedzieli.

Zródło:

Using Marijuana With Psychedelics Intensifies The Mystical Experience, Study Finds

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *