• 0

O Snoop’s Dream

Jeśli chodzi o sławnych zwolenników marihuany, prawdopodobnie nie ma nikogo bardziej zaangażowanego niż Snoop Dogg (lub ostatnio Snoop Lion). Nic więc dziwnego, że ta silna odmiana zapożyczyła jego dobre imię. Snoop’s Dream to krzyżówka niezwykle popularnej Blue Dream z wielokrotnie nagradzaną indica Master Kush. Jest to zrównoważona hybryda, która skłania się ku sennej stronie indica. Laboratorium testujące konopie indyjskie Analytical 360 wysoko ocenia Snoop’s Dream, z zawartością THC od 18% do aż 25%.

Podobnie jak on sam, Snoop’s Dream wyróżnia się z tłumu efektownymi wizualnie kwiatami. Średniej lub dużej wielkości pąki skupiają się w gęstych, niemal kulistych formacjach. Szerokie, kręcone liście mają kolor leśnej zieleni i obfitują w owłosione, pomarańczowe słupki. Niektóre fenotypy tej odmiany mają również przyciągające wzrok smugi głębokiego fioletu; ten zaskakujący kolor powstaje, gdy pigmenty zwane antocyjanami są pobudzane przez zimną pogodę podczas procesu wzrostu – proces bardzo podobny do tego, w jaki sposób obniżony poziom chlorofilu powoduje zmianę koloru liści jesienią. Już kolorowe kwiaty Snoop’s Dream są jeszcze bardziej żywe dzięki powłoce mętnych białych trichomów, które nadają pąkom wygląd i lepką konsystencję.

Odmiana macierzysta Blue Dream daje o sobie znać w głównie owocowym aromacie jagód Snoop Dream. Pod slodszymi nutami górnymi kryja sie równiez bardziej kuszace, drzewne smaki. Podczas spalania odmiana ta może wydzielać ostry, wywołujący kaszel dym; na wydechu jednak dym ten smakuje jak zwycięskie połączenie owoców i sosny. Delektuj sie smakiem Snoop’s Dream, korzystajac z waporyzatora lub palac z czystej fajki.

Haj po paleniu Snoop’s Dream narasta powoli, ale pewnie, ostatecznie uspokajając użytkowników i dając uczucie całkowitego fizycznego odprężenia. Oddychanie może przychodzić łatwiej, a napięcie mięśni może wyparować. Mimo odprężenia, palacze tej odmiany pozostają również czujni i zdolni do utrzymywania jasnych procesów myślowych i rozmów. Powszechnie zgłaszane jest również uczucie ciepłej euforii. Efekty te sprawiają, że Snoop’s Dream świetnie nadaje się do pracy twórczej. Może to być również dobry sposób na zastanowienie się nad problemem z nowej perspektywy. Chociaż odmiana ta ma lekką przewagę sativy, raczej nie zainspiruje produktywności i może nie być najlepszym wyborem, jeśli masz do wykonania znaczną ilość pracy. To powiedziawszy, połączenie relaksu psychicznego i fizycznego sprawia, że kwiaty te są szczególnie silnym afrodyzjakiem w odpowiednim zestawie i otoczeniu. Snoop’s Dream zaleca się stosować od późnego popołudnia do nocy, tuż przed snem.

Snoop’s Dream ma również szereg zastosowań dla pacjentów leczonych medyczną marihuaną. Może ona łagodzić uciążliwe bóle, zarówno tymczasowe, jak i przewlekłe, spowodowane chorobami. Może również łagodzić trudne objawy stanów psychicznych, takich jak stres, depresja, lęk i PTSD. W odpowiednio wysokich dawkach Snoop’s Dream może wywoływać własne sny, łagodząc bezsenność i ułatwiając głęboki i relaksujący sen. Podczas korzystania z tej odmiany należy uważać na suchość oczu i suchość w ustach. Z drugiej strony, stosunkowo łagodne działanie sativy w tej odmianie oznacza, że wiąże się ona z mniejszym ryzykiem paranoi i jest bezpieczniejszą opcją dla osób ze skłonnością do paniki.

Żaden producent konopi nie udostępnił nasion Snoop’s Dream do sprzedaży komercyjnej. Każdy potencjalny hodowca będzie musiał uzyskać wycinki z dojrzałych roślin, aby wyhodować genetycznie identyczne „klony”. Odmiana Snoop’s Dream może być uprawiana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz, chociaż udana uprawa na zewnątrz wymaga półwilgotnego klimatu z temperaturami w ciągu dnia od 72 do 80 stopni Fahrenheita. Niskie i krzaczaste rośliny mogą wymagać regularnego przycinania, ponieważ szerokie liście wachlarzowe mogą blokować dostęp światła i powietrza do nisko rosnących węzłów kwitnienia. Ci, którzy chcą wydobyć fioletowe odcienie tej odmiany, powinni również stymulować wspomniane pigmenty antocyjanowe, wystawiając rośliny na działanie niskich (ale nie ujemnych) temperatur tuż przed rozpoczęciem kwitnienia.

Sam Snoop Dogg dokonał kilku przedsięwzięć na nowo legalnym rynku konopi indyjskich, ale ta nieoficjalna, niewspierana odmiana ma potencjał, by zaznaczyć jego dziedzictwo. Dzięki solidnej genetyce, dynamicznemu smakowi i przyjemnemu dla tłumu hajowi, Snoop’s Dream jest doskonałą opcją na sesję z przyjaciółmi lub samotny, spokojny wieczór.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *