1 423287
  • 0

Funkcjonariusze z wydziału kryminalnego gdańskiej komendy miejskiej, specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej, otrzymali doniesienie dotyczące osób podejrzanych o posiadanie oraz rozprowadzanie dużych ilości narkotyków. Po wnikliwej pracy operacyjnej udało się ustalić tożsamość podejrzanych oraz ich miejsca zamieszkania. Wiedząc, że 33-latek jest jednym z podejrzanych, kryminalni postanowili go odwiedzić. W dniu 13 marca policjanci przeprowadzili rewizję w jego domu na terenie Letnicy i znaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany. Mężczyzna został zatrzymany, a następnie przeszukano także pomieszczenia gospodarcze na terenie osiedla w dzielnicy Suchanino. Tam policjanci odkryli ponad 8 kg marihuany, duże sumy gotówki oraz telefony komórkowe. Dodatkowo zebrali wiele dowodów wskazujących na to, że 33-latek zajmował się handlem narkotykami.

Policjanci zabezpieczyli ponad 15 kg marihuany. Dilerzy trafili do aresztu na 3 miesiące. Skuteczna akcja policji.

Podczas działań przeciwko 34-letniemu mieszkańcowi Przymorza, funkcjonariusze zauważyli jego pojazd i postanowili go zatrzymać do kontroli. Przeszukując samochód, policjanci znaleźli karton z zapakowaną próżniowo marihuaną, liczącą 7 paczek. Po weryfikacji danych okazało się, że mężczyzna był poszukiwany za uprawę marihuany. Cały przemyt został zabezpieczony i przekazany do analiz biegłym sądowym, a zatrzymany 34-latek trafił do policyjnego aresztu.

Obaj zatrzymani mężczyźni zostali oskarżeni o wprowadzanie znacznej ilości narkotyków do obrotu. Sąd, przychyliwszy się do wniosku o areszt, zdecydował o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu jako środka zapobiegawczego wobec obu mężczyzn.

Za przestępstwo wprowadzania narkotyków do obrotu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W przypadku handlu dużymi ilościami narkotyków kara może wynieść od 2 do 12 lat więzienia.

(KWP w Gdańsku / kc)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *