0be8e4da d6aa 48bb beae f029750d46e6
  • 0

Badanie przeprowadzone niedawno w Hiszpanii wykazało, że młodzi ludzie, którzy palą marihuanę i piją alkohol, mają lepsze orgazmy i ogólną sprawność seksualną niż ich rówieśnicy, którzy unikają palenia lub używają mniej.

Ponieważ istniejąca literatura naukowa na temat wpływu picia i zażywania narkotyków na funkcjonowanie seksualne jest sprzeczna — znajdując zarówno korzyści, jak i szkody — zespół naukowców z University of Almeria zaprojektował nowe badanie obserwacyjne, aby przeanalizować ich wpływ za pomocą trzech powszechnie stosowanych ankiet w celu wykrycia potencjalne ryzykowne picie i używanie konopi, a także zmiany w funkcjonowaniu seksualnym.

„Wykazano, że funkcje seksualne u młodych ludzi, którzy częściej zażywają konopie indyjskie i alkohol, są lepsze niż u tych, którzy ich nie używają”.

Od stycznia do czerwca 2020 r. naukowcy przebadali 185 kobiet i 89 mężczyzn w wieku od 18 do 30 lat, którzy regularnie używali konopi indyjskich lub alkoholu lub nie używali alkoholu, z wyłączeniem osób, które używały innych substancji, takich jak opiaty lub MDMA, a także przeanalizowali te z wcześniej istniejącymi schorzeniami, takimi jak depresja i cukrzyca, które mogą mieć negatywny wpływ na ich sprawność seksualną.

„Funkcje seksualne ulegają poprawie u młodych ludzi, którzy są konsumentami marihuany wysokiego ryzyka, z umiarkowanym ryzykiem spożywania alkoholu, co skutkuje zwiększonym pożądaniem, podnieceniem i orgazmem” – wynika z badania opublikowanego pod koniec zeszłego miesiąca w Journal Healthcare. . „Ta poprawa jest zwykle związana ze zmniejszeniem lęku i wstydu, co ułatwia relacje seksualne”.

Osoby używające konopi uzyskały wyższe wyniki niż osoby nieużywające, zarówno w ogólnej skali funkcjonowania seksualnego, jak i podskalach podniecenia i orgazmu. Stwierdzono, że ci, którzy najczęściej używali konopi indyjskich, zgłaszali wyższe wyniki w zakresie funkcjonowania seksualnego i podniecenia niż użytkownicy umiarkowani. Nie znaleziono różnic w podskalach pożądania i orgazmu między użytkownikami o umiarkowanym i ciężkim nasileniu i nie wykryto różnic między respondentami ankiety, mężczyznami i kobietami.

„Nasze odkrycia wskazują, że młodzi ludzie, którzy często używają konopi indyjskich, niezależnie od płci, mają lepsze ogólne funkcje seksualne”.

Jeśli chodzi o spożywanie alkoholu, nie stwierdzono istotnych różnic ani w ogólnych funkcjach seksualnych, ani w żadnej z mierzonych podskal między uczestnikami pijącymi i niepijącymi. Istniały jednak statystycznie istotne różnice w oparciu o poziom spożycia alkoholu, co może sugerować pewne wyniki zależne od dawki.

Badanie wykazało , że osoby, które zgłosiły intensywne picie, uzyskały wyższe wyniki w kwestionariuszu dotyczących funkcji seksualnych i podskali podniecenia niż osoby, które w ogóle nie piły . Uczestnicy wysokiego spożycia mieli znacznie wyższe wyniki w kwestionariuszu i podskali orgazmu niż uczestnicy umiarkowanego spożycia. Jednak uczestnicy, którzy zgłosili istniejące uzależnienie od alkoholu, uzyskali znacznie niższe wyniki niż ich rówieśnicy, których picie zostało ocenione jako jedynie obarczone wyższym ryzykiem uzależnienia.

Te wyniki dotyczące marihuany są zgodne z wcześniejszymi badaniami, w których stwierdzono, że zażywanie marihuany wzmaga seks i masturbację , zwiększa pożądanie seksualne i prowadzi do lepszych orgazmów , a także badania, w których stwierdzono, że konsumenci marihuany uprawiają więcej seksu niż abstynenci, a także mają wyższy wynik w wykazach zdrowia seksualnego i poziomy testosteronu w surowicy.

„Wyniki tego badania ujawniły wyższy wynik w zakresie funkcji seksualnych, a także podniecenia i orgazmu u osób zagrożonych problemami związanymi z konopiami indyjskimi i ryzykiem uzależnienia związanego ze spożywaniem alkoholu”.

Według zespołu badawczego stojącego za nowym artykułem, który skoncentrował się na osobach w późnych nastolatkach i 20-latkach, na starsze badania, w których wcześniej wykryto pewne dowody na zaburzenia erekcji u osób spożywających więcej alkoholu, mógł mieć wpływ starszy wiek respondentów. dysfunkcja jest mniej powszechna”.

Pozostają pytania o różne rodzaje relacji seksualnych (długotrwałe, sporadyczne, niestabilne), w które angażują się częsti konsumenci lub czy istnieje jakakolwiek korelacja między używaniem a typem związku.

Zespół badawczy ostrzegł również, że badanie to nie uchwyciło żadnych potencjalnych średnio- i długoterminowych konsekwencji intensywnego picia i używania konopi indyjskich, w tym potencjalnej skłonności do angażowania się w mniej bezpieczne praktyki seksualne z powodu nietrzeźwości.

Ponieważ zwiększone pożądanie, podniecenie i orgazmy u młodych ludzi, którzy są konsumentami marihuany wysokiego ryzyka i umiarkowanego ryzyka używania alkoholu, są zwykle związane ze zmniejszeniem lęku i wstydu, co ułatwia relacje seksualne, badanie wezwało do przyszłej edukacji seksualnej praktyki skupiające się na strategiach, które zmniejszają wstyd i niepokój, aby zapobiegać rozwijaniu przez młodych ludzi potencjalnych problemów związanych z uzależnieniem od narkotyków i alkoholu w późniejszym życiu.

 

Źródło: https://www.marijuanamoment.net/young-people-who-use-marijuana-have-better-orgasms-and-sexual-function-study-says/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *