kukiz marihuana
  • 0

Paweł Kukiz odbędzie kolejną rozmowę z prezesem Prawa i Sprawiedliwości. Jeden z polityków Kukiz’15 zdradził, jakie kwestie poruszą liderzy ugrupowań.

Projekt ustawy antykorupcyjnej, przepisy wprowadzające sędziów pokoju, ewentualna zmiana ordynacji wyborczej – między innymi te kwestie omówili na ostatnim spotkaniu Paweł Kukiz i Jarosław Kaczyński. Lider Kukizowców przyznał, że w tym tygodniu chce „dokończyć rozmowę o tych kluczowych ustawach”.

Produkcja konopi medycznych w Polsce

O kulisach negocjacji i szczegółowych postulatach, do których Kukiz chce przekonać PiS poinformował Super Express. Jak zdradził dziennikowi jeden z polityków: „Przedstawiliśmy partii rządzącej 17 postulatów. (…) Chcemy, żeby konopie medyczne były produkowane w polskich instytutach pod ścisłą kontrolą państwa”.

Współpracownik Kukiza przekonuje, że konopie siewne można wykorzystać np. w budownictwie i że „trzeba zdjąć z nich odium narkomanii”. „Uwolnienie” konopi siewnych i medycznych miałoby przynieść 1–2 proc. więcej w PKB.

Kukiz chce więcej polskiego białka?

„Politycy Kukiz’15 opowiadają się również za wprowadzeniem 'Narodowego Wskaźnika Białkowego’. Chodziłoby w nim o to, aby do pasz sukcesywnie wprowadzać coraz więcej polskiego białka”. – informuje dziennik.

Według polityka Kukiz’15, Polska wydaje ok. 4 mld zł rocznie na śrutę sojową z Brazylii, Argentyny czy Stanów Zjednoczonych. – Połowę tego już teraz mogą produkować polscy rolnicy – powiedział.

Rozmowy między liderami ugrupowań mają przybliżyć ich do podpisania umowy programowej.

Źródło: Super Express

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *